Az Sermaye İle İnternetten İş Kurma Yolları

0 162

Az sermaye ile internetten para kazanma

Bu yazıyı okumadan önce eminim daha önce az sermaye ile internetten iş kurma yolları ve para kazanma ile ilgili, iş kurma ile ilgili pek çok yazı okudunuz. Düzenli elde ettiğiniz gelire ilave belki birkaç fatura ödemeyi, aylık yakıt giderini karşılamayı ya da getirisi iyi olursa iş değiştirmeyi düşünüyorsunuz.

Fakat sebep her ne ise bu istek her geçen gün artan bir ilgi ile karşımıza çıkıyor. Günümüzde internetten iş kurma yöntemleri oldukça fazla gibi görünse de kendimize ve yapımıza uygun sürekliliği olan yolu bulmak önemli.

Öncelikle burada bilinmesi gereken şeyler; kendimizi bütçe olarak zora sokmayacak miktarlarla başlamak, sabırlı olmak, gayretli olmak ve olumsuz düşünmemektir.

Birçok girişimcinin nasıl başarılı oldukları ile ilgili sorulan sorulara ortak cevapları şudur: başkalarının olumsuz düşüncelerinden etkilenmemek, istediğini elde edemediğinde daha fazla çalışmak, motivasyonu yüksek tutmak. Bunlardan sonra mutlaka verilen emeğin bir karşılığı olacaktır.

O zaman az sermaye ile internetten iş kurma yolları neler bir göz atalım.

  1. Blog yazarak para kazanmak

Uzun yıllardır web üzerinden para kazanma yolları arasında en popüler olanıdır. Basit bir şekilde kendi sitenizi kurarak yada ücretsiz siteler üzerinden kendi alanınızı oluşturarak blog sayfanızı oluşturabilirsiniz.

Tabii burada tavsiyem öncelikle blog oluşturmaya başlamadan önce hangi konularda yazı yazacağınızı belirlemeniz ve buna göre hedef kitlenizi belirmeniz olacaktır. Hali hazırda binlerce blog sayfası var. İnsanların bunların arasında yeni bir blog olarak sizi takip etmesi için gerçekten farklı ve faydalı bilgiler içeren yazılar olmalıdır. Yani demek istediğim sadece yazmak için yazmamalısınız. Katma değer sağlayan bilgiyi hedef kitlenize verirseniz, blog siteniz üzerinden az sermaye ile internetten iş kurma yoluyla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  • Mobil uygulama üzerinden para kazanmak

Akıllı telefonu olan her kişinin kullandığı uygulamalar bizim vazgeçilmezlerimizdir. Eğer yazılım bilginiz var ise ya da ortaklık kurabilecekseniz insanların kullanıma uygun bir mobil uygulama geliştirebilir. Bunu satışa sunabilirsiniz.

  • Sosyal medya üzerinden para kazanmak

Son zamanların en yaygın terimlerinden biri: Sosyal medya fenomeni. Özellikle genç nüfusa yönelik bilginiz ve ilginiz olan bir konuda facebook, twitter, instagram platformlarında sürekli paylaşımlarda bulunabilir, kendi kitlenizi oluşturabilirsiniz. Kazançlı bir gelir kapısı olması için gelen sorulara ve yorumlara sabırla cevap vermeyi unutmayın.

  • İkinci el ürün satışı ile para kazanmak

Eminim dolabınızda kullanmayıp varlığını unuttuğunuz giysiler vardır. Çatı katında kullanılmayan bir köşeye atılan eşyalar, çocuğunuza ait artık büyüdüğü için olmayan kıyafetler ve oynamadığı oyuncaklar… örnekleri çoğaltmak mümkün. Günümüz 1. El piyasasındaki artan yüksek fiyatlar nedeniyle ikinci el giysi, elektronik ve ev eşyaları pazarı oldukça aktiftir. Kendi sitenizi kurmanıza gerek olmadan çok kolay üyelik sistemi ile farklı uygulamalar üzerinden ikinci el eşya satarak para kazanabilirsiniz.

  • Youtube kanalı açarak para kazanmak

İlgi göreceğini düşündüğünüz bir fikriniz var ve bunları kamera karşısında binlerce kişiye anlatırım diyorsanız bu iş tam size göre.

İşte tamda burada bir hatırlatma yapalım ve sonda söyleyeceğimizi başta söyleyelim: Youtuber olarak para kazanmak oldukça popüler olsa da emek isteyen ve zahmetli bir iştir.

Bu konuyla bağlantılı olarak girişimcilikle ilgili yazıya göz atmak isterseniz;https://fikrinolsun.net/girisimcilikte-para-mi-onemli-fikir-mi-40.html